Historia Mikropigmentacji skóry głowy.

Mikropigmentacja skóry głowy
6 sierpnia 2017
Mikropigmentacja skóry głowy. Czy warto?
28 sierpnia 2017

Kto to wymyślił?

Pionierką w dziedzinie mikropigmentacji skóry głowy jest Ranbir Rai-Watson. Brytyjska lingerystka, była pierwszą osobą na świecie, która przeprowadziła udokumentowaną próbę mikropigmentacji skóry głowy jako kamuflaż maskujący łysinę.

Od tego wszystko się zaczęło….

Mąż Ranbir zmarł nagle w 2002 roku. To wydarzenie było ogromnym ciosem i wysiłkiem emocjonalnym uderzającym w najbliższą rodzinę. Szwagier Ranbir, Ian Watson w wyniku ogromnego stresu spowodowanego śmiercią brata zaczął łysieć. Choroba postępowała. Ranbir zaczęła poszukiwać sposobów, aby pomóc Ian’owi. Każdy kto, doświadczył problemu utraty włosów wie, że opcje poradzenia sobie z tym problemem, choć liczne, oferują jedynie małą szansę na sukces.

Po zapoznaniu się z różnymi metodami rozwiązania problemu Ian’a , uznała, że metody oferowane na rynku są zbyt inwazyjne i mało efektywne i postanowiła poszukać innego rozwiązania.

Po intensywnym szkoleniu w zakresie mikropigmentacji w Melbourne w Australii, Ranbir połączyła techniki makijażu permanentnego z procedurami tatuażu medycznego i opracowała specjalny zestaw urządzeń, za pomocą którego udało by się wprowadzić pigment w skórę głowy i uzyskać realistyczne efekty. Punkciki na głowie, miały być imitacją mieszków włosowych, a efekt końcowy zabiegu przypominać krótko strzyżoną fryzurę.

W roku 2002 została wykonana pierwsza na świecie mikropigmentacja skóry głowy. Wykonała ją Ranbir na głowie Ian’a Watson. Aby uzyskać optymalny efekt, konieczne było kilkakrotne powtarzanie sesji, ale efekt końcowy przerósł ich własne oczekiwania.

Zarówno Ranbir, jak i Ian byli zgodni co do tego, że dokonali prawdziwego przełomu w walce z chorobą łysienia i uznali, że metoda którą właśnie stworzyli jest fenomenalna i może pomóc wielu osobom borykającym się z utratą włosów, poprzez stworzenie naturalnie wyglądającej imitacji mieszków włosowych.

Aby utwierdzić się w tym przekonaniu i mieć pewność, że pożądany efekt mikropigmentacji skóry głowy może być konsekwentnie powtarzalny u mężczyzn w każdy wieku i z każdej grupy etnicznej, rozpoczęli okres eksperymentalny. Oferowali mikropigmentację mężczyznom z problemem łysienia, bezpłatnie. W tym czasie również doskonalili technikę. Sam Ian zaczął wykonywać zabieg u innych mężczyzn.

Wkrótce po zaprezentowaniu światu tej nowatorskiej metody, nastąpiło zainteresowanie ze strony mediów, a kolejni pacjenci ustawiali się w kolejce aby skorzystać z metody mikropigmentacji skóry głowy.

Okazało się, że jest to prawdziwa rewolucja i efektywne rozwiązanie dla mężczyzn u których wystąpił problem łysienia.

Po trzech latach doskonalenia metody, w roku 2005 w Birmingham w Anglii została oficjalnie powołana do życia, pierwsza na świecie klinika mikropigmentacji skóry głowy. W tamtym czasie, metoda nazywała się jednak inaczej. Micro Hair Tattooing, czyli po prostu tatuaż włosów.

Sama technika wykonywania zabiegu mikropigmentacji skóry głowy znacznie różni się od techniki tradycyjnego tatuażu i nie należy utożsamiać ich ze sobą. Dlatego od roku 2009 metodę zaczęto nazywać Mikropigmentacją skóry głowy (Scalp Micropigmentation – SMP) i taka nazwa funkcjonuje po dziś dzień.

Mikropigmentacja skóry głowy dziś…

Do roku 2014 Mikropigmentacja skóry głowy zyskała ogromną popularność i uznanie na całym świecie. W tej chwili Ranbir i Ian’a prowadzą filię swojej kliniki w 19 lokalizacjach na całym świecie. W tym 4 w Wielkiej Brytanii, 7 w Stanach Zjednoczonych, 5 w Europie oraz w Kanadzie, Chinach i Dubaju.

Niektóre z nich w bardzo prestiżowych lokalizacjach. 5th Avenue w Nowym Yorku, Boulevard Santa Monica w Los Angeles i Harley Street w Londynie, co może świadczy o popularności i zapotrzebowaniu na tego typu zabieg.

A w Polsce ?

Mikropigmentacja skóry głowy pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno. Jest to nowość na rynku polskim, a my zaliczamy się do grupy pionierów tej metody w Polsce. Klinik oferujących Mikropigmentację skóry głowy jest zaledwie kilka w naszym kraju. Widzimy ogromny potencjał w tej metodzie, jak również zapotrzebowanie na tego typu zabieg. Rynek nie oferuje zbyt dużego wachlarza opcji dla osób które borykają się z problemem łysienia. Przeszczep włosów, systemy włosów, bądź kosmetyki mające poradzić sobie z tym problemem. Metody te są albo inwazyjne, albo mało efektywne, bądź wykluczają z niektórych dziedzin życia. Ciężko czuć się pewnie z przyklejonym do głowy systemem włosów, uprawiać sporty i czuć się swobodnie.

Mikropigmentacja skóry głowy rozwiązuje ten problem. Jest bezinwazyjna, wygląda naturalnie i nie ogranicza w żadnej sferze życia.

Zadzwoń do nas aby przekonać się, że Mikropigmentacja skóry głowy to rozwiązanie dla Ciebie.

Źródło:

http://www.hishairclinic.com/who-really-invented-scalp-micropigmentation http://www.smpdebate.com/meet-ranbir-rai-watson-the-creator-of-scalp-micropigmentation

Zdjęcie umieszczone w artykule pochodzi ze strony:

http://www.smpdebate.com/meet-ranbir-rai-watson-the-creator-of-scalp-micropigmentation