Mezoterapia igłowa

Oferta

Mezoterapia igłowa


Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kwalifikowanym jako zabieg niechirurgiczny. Co ciekawe znany i stosowany był już w latach 50. XX wieku. Od lat 70. mezoterapia igłowa stosowana jest z dużym powodzeniem w estetyce. Dzięki swojej prostocie i stosunkowo nieinwazyjnemu wykonaniu uważany jest za bezpieczny i przynoszący bardzo dobre efekty.

Dziś zabieg mezoterapii jest punktem wyjścia do wielu kuracji. Choć nie jest on zabiegiem chirurgicznym, wymaga zwinnych rąk i precyzji w dawkowaniu preparatu, jaki jest stosowany w danym przypadku. Polega on na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji.
Mezoterapię stosuje się w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg poprawia kondycję skóry i powstrzymuje łysienie. Mezoterapia nie tylko leczy skórę, ale też odmładza ją i zapobiega niektórym problemom natury estetycznej.

1Jakie są wskazania do zabiegu?
- redukcja zmarszczek
- redukcja przebarwień
- odmładzanie i poprawa wyglądu skóry
- przywracanie napięcia i elastyczności skóry
- leczenie wypadania włosów
- leczenie cellulitu
- leczenie rozstępów i blizn
- leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej

Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
2Które obszary możemy objąć zabiegiem Mezoterapii Igłowej?
Mezoterapię igłową stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
3Na czym polega zabieg mezoterapii?
Zabieg polega na stosunkowo gęstym śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych.
4Jaki jest mechanizm działania zabiegu?
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry opierają się na dwóch różnych mechanizmach działania. Pierwszym z nich jest działanie dedykowanych substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim mechanizmem jest efekt ogniskowego gojenia się skóry i pobudzenia jej do samoregeneracji poprzez liczne nakłucia, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
5Jakich efektów mogę oczekiwać?
Zabieg mezoterapii:
- zapobiega pojawieniu się "pierwszych zmarszczek"
- spłyca nawet głębsze zmarszczki
- zapewnia intensywne odżywianie skóry
- zapewnia promienność i blask
- intensywne zagęszcza i regeneruje skórę właściwą
- głęboko nawodnia
- utrzymuje biologiczną równowagę skóry

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
6Ile czasu trwa uzyskanie ostatecznego efektu?
Pełne efekty Mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie. W fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej. W fazie tej zaleca się 2 serie zabiegów w roku.
7Jakie preparaty są stosowane?
Najczęściej wykorzystuje się gotowe preparaty do mezoterapii. Są one produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. W zależności od problemu są to witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne, kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów.

Umów się już dziś!

Zadzwoń: +48 660 515 706
napisz: info@mikromania.com.pl