Mikropigmentacja skóry głowy

Oferta

Mikropigmentacja skóry głowy


Jedną z trudniejszych przypadłości, z którymi muszą zmierzyć się niektóre osoby jest utrata włosów. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, chociaż Ci ostatni bardziej narażeni są na ten problem.
Czynnikami wywołującymi tą dolegliwość są niektóre choroby, uboga w składniki odżywcze dieta, stres, a także skłonności genetyczne. Wszystkie te osoby stają przed wyzwaniem znalezienia skutecznego i naturalnie wyglądającego sposobu na zamaskowanie tego problemu.


Jedną z metod tuszowania łysienia jest mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg ten niesie pomoc kobietom oraz mężczyznom, którzy borykają się z problemem wypadania włosów. Mikropigmentacja jest bezpiecznym, nie chirurgicznym zabiegiem maskującym problem łysienia oraz ukrywającym blizny. Polega na wprowadzeniu płytko podskórnie specjalnych bioabsorbowalnych pigmentów, tworząc tym sposobem imitację krótko ostrzyżonej fryzury. Mikropigmentacja pomaga również skutecznie zamaskować blizny powstałe w wyniku przeszczepu włosów, znamiona czy oparzenia.


Mikropigmentacja stanowi alternatywę dla osób, które próbowały już wszelkich sposobów na ukrycie przerzedzenia owłosienia na głowie, nie uzyskały zadowalających rezultatów, a jednocześnie nie chcą poddawać się transplantacji włosów.

Dla kogo jest dedykowana mikropigmentacja skóry głowy?


Zabieg polecany jest w przypadku całkowitej utraty włosów, przerzedzenia włosów, łysienia plackowatego lub w celu kamuflażu blizn na głowie.  Korzystają z niej głównie mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy lubią krótko ostrzyżone włosy. Kobiety również mogą skorzystać z tej metody tuszowania łysienia. Dla nich dobierane są specjalne pigmenty, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt zagęszczenia włosów.
Mikropigmentacja jest dedykowana dla osób cierpiących na łysienie całkowite, plackowate, androgenowe czy bliznowaciejące. Będzie skutecznie kamuflował problem również u osób z łysieniem telogenowym oraz anagenowym. Podsumowując: zabieg można stosować przy każdej postaci łysienia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.
Jest to idealna metoda dla wszystkich osób borykających się z problemem wypadania włosów, aktywnych zawodowo, sportowców.

Które obszary możemy objąć zabiegiem mikropigmentacji?

Najczęściej pigmentuje się:
- zakola,
- szczyt głowy,
- całą głowę.

Od czego mam zacząć jeżeli myślę o zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?

Pierwszym krokiem jest konsultacja. Podczas niej przekazywane i omawiane są wszystkie informacje i szczegóły dotyczące zabiegu. Umawiany jest termin zabiegu, podczas którego w pierwszej kolejności ustalana jest i zaznaczana linia włosów oraz dobierany odpowiedni kolor pigmentu.
 

Na czym polega zabieg?

Mikropigmentacja włosów polega na pokryciu skóry głowy tysiącami punktów, które do złudzenia przypominają naturalne cebulki. Punkty te przypominają krótko ścięte włosy i tworzone są z kilku odcieni naturalnego pigmentu, który umieszczany jest w skórze.

1Jakie są zalecenia przed zabiegiem?
Cztery tygodnie przed zabiegiem to czas, w którym należy unikać opalania się.

Kobiety oraz mężczyźni powinni pamiętać, że przed samym zabiegiem muszą umyć głowę. Dodatkowo mężczyźni muszą pamiętać aby włosy były ścięte bardzo krótko 0,3 mm. Utrzymanie tej długości włosów również po zabiegu, pozwala na zachowanie naturalnego efektu.
2Ile czasu trwa uzyskanie ostatecznego efektu?
Na pełen zabieg mikropigmentacji przewidziane są 3 spotkania, które trwają od 3 do 6 godzin każde w odstępach czterotygodniowych.
3Kiedy widać pierwsze efekty?
Zauważalne efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji.
4Jakie są zalecenia po zabiegu?
Przez 2 tygodnie unikamy korzystania z solarium, basenu, jak również sauny, siłowni czy biegania, które powodują intensywne pocenie się, przez 4 tygodnie należy unikać słońca. Miejsca poddane pigmentowaniu są szczególnie wrażliwe, dlatego należy je wtedy maksymalnie nawilżać i poddać odpowiedniej pielęgnacji. Wskazane jest aplikowanie specjalnego kremu, aby przyspieszyć regenerację skóry.
5Czy po mikropigmentacji wygląda się naturalnie?
Zaletą zastosowania metody mikropigmentacji jest właśnie zachowanie naturalnego wyglądu. Dzięki użyciu kilku odcieni pigmentów, uzyskany efekt do złudzenia przypomina cebulki włosowe. Zabieg zwiększa naszą atrakcyjność, a dzięki odbudowaniu linii włosów i nadania jej naturalnego kształtu, możemy uzyskać momentalnie efekt odmłodzenia o ładnych kilka lat.
6Czy zabieg może zaszkodzić naszym włosom?
Dobrze wykonany zabieg nie szkodzi rosnącym włosom, dodatkowo igła niejednokrotnie powoduje stymulację i wzrost naszych włosów.
7Ile czasu utrzymuje się pigment w skórze głowy?
Czas utrzymania się pigmentu w skórze głowy może wynosić od 2 do nawet 5 lat w zależności od indywidualnej reakcji skóry na pigmentowanie i jej zdolności do utrzymania barwnika w naskórku. Czynniki, które mają wpływ na trwałość zabiegu:
- wiek,
- czas regeneracji naskórka,
- rodzaj skóry (gruba, cienka, łojotokowa, sucha),
- rodzaj fototypu skóry,
- ekspozycja na światło słoneczne lub solarium,
- zażywanie leków, maści sterydowch itp.
8Dlaczego dobrze, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest na całe życie?
Dzięki temu, że pigment jest bio-absorbowalny, nie zmienia koloru w skórze tylko po prostu znika. Z czasem łysienie pogłębia się, co może powodować konieczność dopigmentowania. Jednolite zanikanie barwnika pozwala na uzyskanie identycznego efektu nawet po jakimś czasie. Należy pamiętać też, że włosy z czasem zmieniają kolor, to wymusza zmianę odcienia stosowanego barwnika, tak aby efekt był zawsze naturalny.

Umów się już dziś!

Zadzwoń: +48 660 515 706
napisz: info@mikromania.com.pl