Skin Needling

Oferta

Skin Needling


Skin Needling czyli leczenie indukcyjne kolagenem, wykorzystuje naturalne mechanizmy, jakie zachodzą w skórze w trakcie samoleczenia. Mówiąc prościej wspomaga wydobycie naturalnego kolagenu skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego zanik.


Obszary które możemy objąć Skin Needlingiem:

Redukcja zmarszczek

niwelowanie zmarszczek na twarzy (bruzdy czołowe, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki „palacza”, okolice podbródka,  zmniejszanie „kurzych łapek”, dolna powieka), szyi, dekolcie oraz dłoniach.

Wygładzenie i rozluźnienie blizn

pooperacyjnych, poparzeniowych, potrądzikowych, rozstępów

Redukcji przebarwień

usuwanie białych plam skórnych, plam starczych, obszarów zabarwionych na ciemniejsze odcienie.

Wywoływanie mikro nakłuć skóry i pobudzanie organizmu do uwalniania większej ilości kolagenu w miejscach intensywnie nakłutych zmniejsza zmarszczki. Skin Needling w przypadku blizn powoduje rozbicie i uwalnianie  włóknistych pasm kolagenowych z tkanek przykurczonych, a następnie ich przebudowę w zewnętrznej warstwie skóry.  Nakłucie skóry w miejscu blizn potrądzikowych powoduje w nich wygładzenie włóknistych pasm.

Redukcja przebarwień następuje w wyniku odbudowy melanocytów, a co za tym idzie produkcji melaniny (pigmentu skóry). Nakłucie sterylną igłą przebarwionych obszarów skóry, inicjuje regulację produkcji pigmentu.

Zabieg Skin Needlingu wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu.

Rezultat

W efekcie wykonania terapii następuje poprawa jakości, grubości, kondycji skóry, która utrzymuje się przez wiele miesięcy. Widać natychmiastową  poprawę, należy jednak pamiętać, że wewnętrzne procesy regeneracyjne i wygładzenie skóry trwają przez następne 6 miesięcy.


Zmarszczki – terapia Skin Needling powoduje poprawę elastyczności skóry, a wszelkiego rodzaju zmarszczki, bruzdy ulegają zauważalnemu spłyceniu.

Blizny - w wyniku zabiegu blizny poparzeniowe, chirurgiczne, potrądzikowe, czy rozstępy, które zostały wypaczone przez nadmiar produkcji kolagenu ulegają, zmiękczeniu. Zmienia się również konsystencja blizn, stają się one wygładzone i spłaszczone. Zabieg Skin Needlingu powoduje także zwiększenie zakresu ruchu obszaru skóry pokrytego blizną. W większości przypadków możliwe jest odzyskanie całkowitego zakresu ruchu w miejscu zbliznowacenia.

Przebarwienia - po terapii przebarwione obszary powracają do naturalnego odcienia skóry pacjenta. Skuteczność w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny szacuje się na 90%.

Po zabiegu


Po zabiegu skóra może mieć różowo- czerwone zadrapania utrzymujące się do kilku dni, dlatego przez okres 1 tygodnia  w miejscu zabiegu należy używać tylko zaleconych preparatów, intensywnie nawilżać skórę i pić dużo wody. Jeżeli przez pierwsze 3 dni musimy użyć kosmetyków kolorowych to zalecane są tylko kosmetyki mineralne. Przez ten okres unikajmy też korzystania z basenu, sauny, siłowni czy fitness. Przez 7 dni po zabiegu nie wolno zdrapywać strupków, wykonywać peelingów i innych inwazyjnych zabiegów. 2 tygodnie to czas w którym należy unikać opalania i stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze minimum 30.

Intensywności problemu warunkuje nam ilość zalecanych zabiegów. Może być to 3 do 5 zabiegów, w 4 tygodniowych odstępach.


Umów się już dziś!

Zadzwoń: +48 660 515 706
napisz: info@mikromania.com.pl