Czy mikropigmentacja jest drogim czy tanim zabiegiem?

Mikropigmentacja skóry głowy – jak wygląda zabieg?
24 listopada 2017
Mikropigmentacja skóry głowy – metamorfoza Kacpra
25 lipca 2018

O tym, że jedną z trudniejszych przypadłości, z którymi muszą zmierzyć się niektóre osoby jest utrata włosów już pisaliśmy. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, chociaż Ci ostatni bardziej narażeni są na ten problem.
Wiecie już, że jedną z metod tuszowania łysienia jest mikropigmentacja skóry głowy i zabieg ten niesie pomoc kobietom oraz mężczyznom, którzy borykają się z problemem wypadania włosów. Wiecie też, że jest ona bezpiecznym nie chirurgicznym zabiegiem maskującym problem łysienia oraz ukrywającym blizny.

Rozważając wszystkie za i przeciw istotnym czynnikiem wpływającym na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zabiegu ma jego cena. Średni koszt mikropigmentacji skóry głowy plasuje się w przedziale 6900. Dla porównania w Anglii SMP to koszt 3000F.

I tu padają pytania: Czy mikropigmentacja jest drogim czy tanim zabiegiem? Skąd bierze się taki koszt?

Zgłaszając się do renomowanego gabinetu wykonującego usługę mikropigmentacji w pierwszej kolejności macie świadomość, że osoby wykonujące zabieg mają stosowne szkolenia i certyfikaty, które w bezpieczny i profesjonalny sposób pozwolą przeprowadzić całą procedurę. Posiadają również doświadczenie, dzięki któremu są w stanie udzielić właściwej porady odnośnie odcienia pigmentu czy linii frontalnej pasującej do kształtu głowy i linii włosów. Uznany gabinet ma również odpowiedni sprzęt i bezpieczne, certyfikowane preparaty.

Ta bardzo precyzyjna i czasochłonna praca, swoiste „dzieło sztuki”, dedykowane jest każdej Osobie która do nas przychodzi, a specjalista wykonujący zabieg wkłada w to serce. To wszystko kosztuje.

Oczywiście na rynku znajdziecie osoby czy gabinety, które wykonują podobne usługi w „okazyjnych” cenach. Pamiętajcie jednak, że zabiegi wykonywane w niższych cenach są dość często wykonywane bez potrzebnego doświadczenia, „na skróty”, nie odpowiednimi barwikami czy urządzeniami. Niosą ze sobą ryzyko niewłaściwie przeprowadzonej mikropigmentacji. W takiej sytuacji należy pamiętać, że koszt usunięcia takiego „dzieła sztuki” jest bardzo wysoki i jest to nie tylko koszt finansowy, ale również koszt nerwów i straconego czasu. Dodatkowo narażacie się na wydatek powtórzenia pigmentacji w renomowanym salonie.

Pamiętajcie! Sprawdzenie osoby do której się wybieramy jest niezwykle istotne. Warto poznać opinie o specjaliście oraz obejrzeć dotychczasowe prace, choć zdjęcia ściągnięte z sieci niestety potrafią być nieadekwatne do rzeczywistości.

Wykonanie mikropigmentacji w renomowanym gabinecie ma swoją cenę. Ale jest gwarancja zadowolenia i bezpieczeństwa. Dodatkowo cenione gabinety traktują Klientów wykonujących mikropigmentację jak stałych, czyli są Oni objęci atencją od pierwszej wizyty, aż do ostatniej, a odświeżenie efektu po upływie 2-5 lat wykonywane jest za 50% ceny wyjściowej. Lojalność Klientów jest traktowana z wzajemnością.