Mikropigmentacja skóry głowy

Łysienie jego rodzaje i przyczyny.
6 sierpnia 2017
Historia Mikropigmentacji skóry głowy.
24 sierpnia 2017

CO TO JEST I KTO MOŻE NA TYM SKORZYSTAĆ?

Mikropigmentacja skóry głowy jest bezpiecznym, nie chirurgicznym, nieinwazyjnym oraz efektywnym zabiegiem maskującym problem łysienia bądź przerzedzenia włosów. Pomaga także skutecznie zamaskować blizny powstałe po przeszczepie włosów, w wyniku urazów, oparzeń oraz znamiona.

Metoda mikropigmentacji skóry głowy to również doskonałe rozwiązanie w przypadku przerzedzenia włosów. Poprzez pigmentowanie skóry głowy, prześwity pomiędzy włosami stają się mniej widocznie czego efektem jest optyczne wrażenie zagęszczonych włosów.

Efektem końcowym mikropigmentacji skóry głowy jest powrót do naturalnego wyglądu, który został zaburzony w wyniku urazów mechanicznych lub choroby.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy to metoda odpowiednia dla każdej osoby, która boryka się z problemem utraty włosów. Płeć,wiek czy przyczyna utraty włosów nie grają tutaj roli.

Jeśli twoim problemem jest łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe, czy utraciłeś włosy całkowicie czy częściowo, czy znacznie przerzedziły Ci się włosy albo jesteś pacjentem onkologicznym lub masz inne problemy zdrowotne w wyniku których utraciłeś włosy to wiedz, że mikropigmentacja skóry głowy powstała właśnie z myślą, żeby Ci pomóc przywrócić naturalny wygląd w sposób bezinwazyjny, bezpieczny i efektywny.

Oprócz tego jeśli masz na blizny na głowie powstałe w wyniku urazów, blizny po oparzeniach lub przeszczepie włosów, to mikropigmentacja skóry głowy jest również dla Ciebie.

Zabieg polega na wypełnieniu pustych obszaru skóry głowy mikrokropeczkami które, do złudzenia przypominają mieszki włosowe. Za pomocą mikro-igły punkt po punkcie, wprowadza się naturalny bioabsorbowalny pigment w warstwę podstawną naskórka (najgłębsza warstwa naskórka). Pigment jest dobierany indywidualnie do koloru włosów każdego pacjenta, tak aby efekt końcowy wyglądał naturalnie.

Mikropigmentację skóry głowy wykonuje się w dwóch technikach. Pierwsza to technika krótko strzyżonego włosa i jest ona odpowiednia dla panów. Łysienie androgenowe powoduje cofanie się linii włosów, przez co powstają ogromne zakola lub też korona głowy jest zupełnie łysa. W takim przypadku lingerysta pokrywa puste miejsca na skórze głowy, tysiącami mikro punktów, które wyglądają jak naturalne cebulki włosowe. Przy tej opcji należy regularnie golić głowę jak dotychczas, jednak na głowie nie ma już pustych miejsc. Stajesz się posiadaczem wygodnej i zawsze modnej fryzury typu Buzz Cut. Fryzura tego typu jest bardzo popularna również wsród mężczyzn, którzy nie mają problemu z łysieniem, ponieważ wygląda schludnie, jest łatwa w utrzymaniu i zwyczajnie bardzo praktyczna.

Drugą techniką stosowaną w zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, jest technika zagęszczania. Polega ona na przyciemnieniu skóry głowy i stosowana jest w przypadku przerzedzenia włosów. Szczególnie dedykowana jest kobietom, które borykają się z tym problemem. Poprzez przyciemnienie skóry głowy w miejscach gdzie włosy się przerzedziły, uzyskujemy efekt optycznego zagęszczenia włosów.

Efekt jest tak naturalny, że nikt nie zorientuje się, że to rezultat mikropigmentacji. Nawet Ty sam 🙂

Jeśli masz pytania lub wątpliwości czy ta metoda jest odpowiednia dla Ciebie, skontaktuj się z nami i zadaj wszystkie nurtujące pytania, a my z chęcią na nie odpowiemy